MATTA, slätväv, old Oriental/Nordafrika, ca 239 x 160 cm.

Polykroma randmönster. Ställvis knutna ränder.

Något ställvis lite hårdare slitage, något smutsig, fläckar, smärre skador, obetydliga fällningar.

Utropspris
2 000 SEK