NILS JONSSON, sideboard, "Gigant", Troeds, 1950/60-tal.

Fanerad med teak. Fyra skjutbara dörrar med bakomliggande hyllplan. Mittendel med fyra lådor, översta lådan med inredning. Brännmärkt.
Längd ca 220 cm, bredd ca 43 cm. Höjd ca 80 cm.

Bruksslitage med repor, fläckar och några stötmärken.

Utropspris
10 000 SEK