KOLLEKTBÖSSA, målat trä, troligen 1600-tal.

Skuren dekor med figurer i skärselden. Höjd 28 cm.

Konditionsrapport

Åldersrelaterat slitage. Färgbortfall. Nycklar saknas.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V32

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Auktionen avslutas:
    CET

    8 timmar 58 minuter

    Utropspris: 5 000 SEK

    2 700
    264 EUR
    304 USD

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 2 900 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (5 bud)
    3A10 jan 20:432700SEK
    410 jan 20:432600SEK
    310 jan 19:422400SEK