FÄLLBORD, 1800-tal.

Målat, skiva med dekor av schackbräde. Tredelad pelarfot. Diameter 78, höjd 68 cm.

Konditionsrapport

Senare målning. Slitage. Repor. Märken.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H137

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Christian Olsén

    Christian Olsén
    Chef inlämning Västberga

    christian.olsen@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    2 850
    278 EUR
    317 USD

    Budhistorik (3 bud)
    210 jan 16:232850SEK
    1A10 jan 16:232650SEK
    18 jan 1:312000SEK