SKRIVBORD SAMT STOL, Engelsk stil, 1900-talets slut.

Tredelat. Idegran. Två hurtsar med tre lådor vardera. Stolen med lös stoppad sits. Längd 122, bredd 61, höjd 76 cm. Sitthöjd ca 52 cm.

Skador, slitage, repor, märken, bortfall av beslag. Instabil stol. Nyckel saknas.

Utropspris
3 500 SEK