1127687
SKÅP, Japan, sen Meiji, omkring 1900.

Lackerat. Intarsiadekor av olika träslag samt pärlemo. Lock men underliggande förvaring. Tre lådor. Dörr par med sex bakomliggande lådor. Bredd 30. Djup 14. Höjd 35,5 cm.

Torrsprickor. Lagningar. Kompletterad. Smärre färgbortfall. Smärre skador. Smärre fanerskador. Nyckel saknas.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
3 000 SEK