BESTICKSERVIS, 93 delar, silver, "Rosenholm", Mema GAB, 1900-talets andra hälft.

Potatissked (213 mm), såsslev (174 mm), tårtspade (212 mm), två smörknivar (163 mm), 13 smörgåsgafflar (136 mm), tolv smörgåsknivar med blad i rostfritt stål (166 mm), fyra moccaskedar (108 mm), 22 kaffeskedar (120 mm), 13 bordsskedar (182 mm), tolv bordsgafflar (181 mm), tolv bordsknivar med blad av rostfritt stål (200 mm), vikt totalt ca; 3221 gram

Konditionsrapport

Åldersrelaterat slitage. Repor. Anlupen.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss