BESTICKSERVIS, 93 delar, silver, "Rosenholm", Mema GAB, 1900-talets andra hälft.

Potatissked (213 mm), såsslev (174 mm), tårtspade (212 mm), två smörknivar (163 mm), 13 smörgåsgafflar (136 mm), tolv smörgåsknivar med blad i rostfritt stål (166 mm), fyra moccaskedar (108 mm), 22 kaffeskedar (120 mm), 13 bordsskedar (182 mm), tolv bordsgafflar (181 mm), tolv bordsknivar med blad av rostfritt stål (200 mm), vikt totalt ca; 3221 gram

Konditionsrapport

Åldersrelaterat slitage. Repor. Anlupen.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - V2

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Malin Jigfelt

    Göteborg

    Malin Jigfelt

    malin.jigfelt@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 8 000 SEK

    Slutpris

    9 000
    880 EUR
    1 015 USD

    Budhistorik (14 bud)
    512 jan 21:489000SEK
    4A12 jan 21:488800SEK
    4A12 jan 21:478600SEK
    Acceptpris på 6 500 SEK uppnåddes