CARL FAGERLUND, taklampa, Orrefors, 1900-talets mitt.

Kupa av glas. Tre ljuspunkter. Diameter 43, höjd 65 cm.

Konditionsrapport

Ej funktionstestad. Smärre slitage.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T12

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Johanna Graflund

    Johanna Graflund

    johanna.graflund@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 6 000 SEK

    Slutpris

    7 700
    753 EUR
    868 USD

    Budhistorik (6 bud)
    2A12 jan 13:127700SEK
    312 jan 13:127500SEK
    2A12 jan 13:126700SEK