HALLMÖBEL, AB Svenska Möbelfabrikerna, Bodafors, 1930-tal.

Fanerad med bland annat björk. Underdel med skåpsdörr med bakomliggande hyllplan samt tre lådor. Vippbar spegel. Bredd 118. Djup 42. Höjd 172 cm. Nyckel finns.

Slitage. Märken. Repor.

Utropspris
4 000 SEK