18K guld. Hänge K Kallion kulta ja Kello Oy, Helsingfors 1927. Citrin ca 2,8 x 2,3 cm. Kedja venezialänk Italienska stämplar Uno A Erre, och med svensk importstämpel, längd 50 cm.
Obetydligt ytslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.