Handmålad dekor av blommor. Fat signerat "Stig L." Diameter 23 cm. Djupa tallrikar signerade signerad med studiohanden. Fajansmålare Alf Jarnestad. Diameter 18 cm.
Bruksslitage. Nagg. Krackelyr.