SKRIVBORD, gustaviansk stil, omkring år 1900.

Fanerad med mahogny. Tre lådor, beslag av mässing. Raka avsmalnade ben. Skiva av glas. Höjd 78, längd 140, bredd 67 cm. Nyckel finns. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Fanerskador. Fläckar. Repor. Märken.

Utropspris
3 000 SEK