Möbler Bord
1128214
SKRIVBORD, gustaviansk stil, omkring år 1900.

Fanerad med mahogny. Tre lådor, beslag av mässing. Raka avsmalnade ben. Skiva av glas. Höjd 78, längd 140, bredd 67 cm. Nyckel finns. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Fanerskador. Fläckar. Repor. Märken.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
3 000 SEK