1128448
Arabia

MUMINMUGGAR, 10 st, porslin, "Moomin Characters", Arabia, Finland.

Mörkgrön 1991-1996. Mörkgul 1991-1996. Julmugg/Säsongsmugg 2004/2005. Vinternatt 2006. Hemulen 2004-2013. Snorkfröken 2001-2012. Mumintrollet på is 1999-2012. Kärlek 1996-. Stinky 2001-. Tofslan och Vifslan 2005-. Höjd 8 cm.

Smärre slitage. Mörkgrön med smärre märken. Mörkgul med märken och repor. Vinternatt med märken. Snorkfröken med märken. Tofslan och Vifslan med smärre märken. Hemulen med märken. Kärlek med märken. Stinky med märken.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
5 000 SEK