MATBORD med iläggskivor, 1800-tal

Fanerat med björk. Med fem iläggsskivor. Totalt plats för 20 personer. Längd (126+75+50+50+50+25) 376. Bredd 128. Höjd 76,5 cm.

Slitage. Repor. Märken. Fanerskador. Senare iläggsskivor.

Proveniens

Enligt uppgift tidigare Odenslunda gård, Upplands Väsby.

Utropspris
8 000 SEK