MATSALSGRUPP, 9 delar, chippendale-stil, 1900-talets första hälft
Bestående av ovalt bord med 5 iläggsskivor, två karmstolar och sex stolar. Av bonad björk. Bordets längd 158, bredd 113, höjd 77, total längd 464 cm, (iläggsskivorna 4x64, 1x50), sitthöjd 45 cm
Senare klädsel. Smärre slitage. Märken.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.