MATGRUPP, 7 delar, 1900-talets andra hälft.

Bord samt sex stolar. Stolar med stomme av mahogny, genombruten rygg samt lös stoppad sits. Sitthöjd ca 47 cm. Bord fanerat med mahogny. Diameter 110, höjd 74 cm. Två iläggsskivor à 49 cm vardera.

Slitage. Repor. Märken. Smärre fläckar.

Utropspris
5 000 SEK