Ek. Filtklädd skiva. Tre lådor samt två dörrar med bakomliggande lådor. Skuren dekor. Längd 211, bredd 117, höjd 82 cm. Nyckel finns.
Slitage. Repor. Märken. Dekorbortfall. Torrsprickor. Fanerskador. Filt med hål och skador.