ANDERS ZORN, etsning, signerad Zorn med blyerts.

"Bärsärk", 1914. Plåtstorlek 25 x 17,8 cm.

Konditionsrapport

Ej examinerad ur ram. Svagt gulnad.

Asplund 261. Hjert & Hjert 271.
Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V38

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anna Wessman

    Anna Wessman

    anna.wessman@bukowskis.com

    Auktionen avslutas:
    CET

    1 timme 17 minuter

    Utropspris: 13 000 SEK

    10 000
    974 EUR
    1 111 USD

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 10 500 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (9 bud)
    720 jan 11:4710000SEK
    Acceptpris på 10 000 SEK uppnåddes
    819 jan 12:219500SEK
    718 jan 16:319200SEK