ANDERS ZORN, etsning, signerad Zorn med blyerts.

"Lots", 1919. Plåtstorlek 17,9 x 11,7 cm.

Konditionsrapport

Ej examinerad ur ram. Inga synliga skador.

Asplund 285. Hjert & Hjert 286.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anna Wessman

    Anna Wessman

    anna.wessman@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 12 000 SEK

    Slutpris

    9 200
    897 EUR
    1 022 USD

    Budhistorik (6 bud)
    620 jan 14:309200SEK
    519 jan 12:189000SEK
    Acceptpris på 9 000 SEK uppnåddes
    416 jan 23:158000SEK