GUIDO GAMBONE, vas, stengods, Italien, 1950-/60-tal.
Rund botten, indragen till tre mynningar, handmålad dekor av gula fåglar. Signerad GAMBONE ITALY. Höjd 21,5 cm.
Obetydligt slitage.