Teak samt fanerad i teak. Front med 9 lådor med metall handtag. Motsatt sida med hyllplan. Längd 140 cm. Bredd 69,5 cm. Höjd 75 cm. Nyckel finns.
Åldersrelaterat slitage. Fläckar. Repor.