MATSALSBORD, 1800-talets andra hälft.

På pelarfot. Fotavslut i form av lejontassar. Underrede av betsat lövträ. Skiva fanerad med palisander. Glasskiva samt en iläggsskiva medföljer. Längd (105+60)165. Bredd 105. Höjd 72 cm.

Smärre slitage. Repor. Märken.

Utropspris
3 000 SEK