Madeleine Pyk – en samling F769

MATGRUPP, 7 delar, rokokostil, 1900-talets slut.

Bestående av: sex stolar, bord samt två iläggsskivor. Målade. Bordet utdragbart. Bordets längd 175+40+40, totalt 255 cm. Bredd 95. Höjd 75 cm. Sitthöjd ca 48 cm.

Obetydligt slitage. Senare målning.

Utropspris
5 000 SEK