HANS-AGNE JAKOBSSON, takkrona, T 348/12, Markaryd, 1977.

Av mässing med klotformade kupor av glas. Diameter 142, höjd 130 cm.

Konditionsrapport

Ej funktionstestad. Smärre slitage.

Proveniens
Björksgatans Kyrka, Luleå.
Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - N8

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Claes Andersson

    Claes Andersson

    claes.andersson@bukowskis.com

    Auktionen avslutas:
    CET

    1 dag 17 timmar

    Utropspris: 20 000 SEK

    15 000
    1 427 EUR
    1 608 USD

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 15 500 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (7 bud)
    615 feb 18:0715000SEK
    Acceptpris på 15 000 SEK uppnåddes
    413 feb 21:4611000SEK
    513 feb 1:2510000SEK