SAMLING GLASFÖREMÅL, 7 delar,Lalique, glas, Frankrike, 1900-talets andra hälft.
Bestående av:
1 fat med dekor av fisk, höjd 9 cm
1 ft med dekor av ekorre, höjd 7 cm
1 klocka, höjd 13 cm
1 skål på fot, diameter 14, höjd 8,5 cm
1 figurin i form av fåågel, höjd 10 cm
1 hänge i form av hjärta, höjd 2,5 cm.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.