Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Design Övrigt
1130541
HERTHA BENGTSSON, servis 36 dlr, "Koka Blå", Rörstrand, 1900-talets mitt.
Hertha bengtsson, servis 36 dlr, "koka blå", rörstrand, 1900-talets mitt.

Bestående av;
9 tallrikar, diameter 24 cm,
9 djupa, diameter 20 cm,
9 assietter, diameter 21 cm,
2 assietter, diameter 19 cm,
1 tillbringare,
1 karott med lock och handtag,
2 karotter med lock (en med nagg),
1 skål,
1 karott utan lock,
1 uppläggningsfat, längd 39 cm.

Bruksslitage. Nagg.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
4 000 SEK