BENGT EDENFALK, skål, glas, Kosta Boda, 1988.
Blå ton med dekor av geometriska former. Signerad KOSTA BODA UNIQUE V61885507 / B.EDENFALK. Höjd 23 cm, diameter 27,5 cm.
Smärre slitage, repor.