GUNILLA ALLARD, fåtöljer, ett par, "Casino", sent 1900-tal.
Ben av kromad metall. Fast stoppad rygg. Lösa plymåer i sits. Klädsel av skinn. Detaljer av björk. Sitthöjd ca 44 cm.
Slitage.