Carl Fredrik Kiörboe

(Danmark, 1799-1876)
Carl Fredrik Kiörboe
(Danmark, 1799-1876)

CARL FREDRIK KIÖRBOE, olja på duk signerad

Porträtt av hund, 65 x 54 cm

Åldersrelaterat slitage. Uppfodrad duk. Lagning. Retuscher.

Proveniens

Charlottenlunds gård, Ystad.

Slott och herresäten i Sverige, Malmö 1966, Skåne, del II, Charlottenlund, katalognumret avbildat sid 87.

Klubbat pris
9 200
806
839
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
30 mar 2019 16:49
9 200 SEK
30 mar 2019 16:49
9 000 SEK
30 mar 2019 16:48
8 800 SEK
30 mar 2019 16:48
8 600 SEK
30 mar 2019 16:47
8 400 SEK
27 mar 2019 17:44
8 200 SEK
27 mar 2019 17:27
8 000 SEK
27 mar 2019 17:27
7 901 SEK
27 mar 2019 17:27
7 700 SEK
27 mar 2019 17:27
7 500 SEK
27 mar 2019 16:01
6 700 SEK
27 mar 2019 16:01
6 500 SEK
23 mar 2019 19:33
6 000 SEK
22 mar 2019 19:46
2 700 SEK
22 mar 2019 18:14
2 500 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13