Brunt krokopräglat läder.
Den större väskan med beslag av mässing. En ficka utvändigt. Invändigt fodrad med textil. Fem fack, varav ett med dragkedja. Ca 45 x 35 cm.
Den mindre väskan med beslag i vitmetall. Invändigt två fack. Ca 24 x 14 cm. Båda märkta "SONIA RYKIEL PARIS" samt numrerade. En dustbag.
Smärre slitage. Märken.