Dekor i underglasyrblått. Terriner med motiv av landskap, längd 26,5 cm.
Tallrikar med motiv av flodlandskap, landskap med hjort. Diameter ca 23 cm.
En tallrik med kantspricka. En tallrik med kantnagg. En terrin med sprickor, lagningar och nagg. Terrin med smärre glasyrnagg. Slitage.