MATGRUPP, 11 delar, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.

Matbord samt tio snarlika stolar. Stolar (6+4) med genombruten rygg, skuren dekor. Lös stoppad sits. Kopplade ben. Sitthöjd ca 45 cm. Bord med tre iläggsskivor à 46 cm vardera. Bordets längd 140, bredd 100, höjd 74 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Repor. Märken. Fläckar. Torrsprickor.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anna Heathcote-Ball

    Anna Heathcote-Ball

    anna.heathcoteball@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 6 000 SEK

    Slutpris

    10 600
    1 008 EUR
    1 137 USD

    Budhistorik (33 bud)
    412 feb 17:2010600SEK
    6A12 feb 17:2010400SEK
    6A12 feb 17:199400SEK
    Acceptpris på 3 000 SEK uppnåddes