Bestående av 11 flata runda tallrikar (diameter 23,5 cm), sju oktagonala tallrikar (diameter 23 cm), sju djupa tallrikar (diameter 23 cm), två skålfat (diameter 24 cm). Dekor i underglasyrblått av växter.
Skador, lagningar.