GOLVVAS, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.

Dekor i famille rosefärger av buddhistiska lejon, kalligrafi samt ett rött sigill, höjd 57,8 cm.

Konditionsrapport

Slitage, mistor.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - P5

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Alexandra Xu

    Alexandra Xu

    alexandra.xu@bukowskis.com

    Auktionen avslutas:
    CET

    11 timmar 45 minuter

    Utropspris: 3 000 SEK

    2 200
    209 EUR
    236 USD

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 2 400 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (2 bud)
    214 feb 21:282200SEK
    19 feb 9:182000SEK