BORDSPENDYL, Louis XV-stil, Frankrike 1800-talets slut.

Genombruten mässingsdekor i boulle-stil. Urtavla med emaljerade detaljer märkt A. Bassy. Höjd ca 36 cm. Pendel finns. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Ej funktionstestad. Skador i dekoren. Kröndekor mede senare del.

Placering
Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - N600

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Nan Jarjis

    Nan Jarjis

    nan.jarjis@bukowskis.com

    Auktionen avslutas:
    CET

    1 dag 13 timmar

    Utropspris: 400 EUR

    700
    EUR
    7 359 SEK
    789 USD

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 720 EUR
    EUR

    OKAvbryt

    Budhistorik (17 bud)
    3A16 feb 18:20700EUR
    516 feb 18:20690EUR
    316 feb 15:47670EUR