BERIT JOHANSSON, praktskål, glas, Salviati Murano, Pauly & Cia, 2008 signerad.
Rund form. Purpurfärgat glas med dekov av röda blommor. Signerad "Berit Johansson 2008", märkt Pauly i glaset. Diam 30, höjd c:a 21,5 cm.
Obetydliga repor undertill.