VAS, porslin. Kina, 1900-tal.

VAS, porslin. Kina, 1900-tal.

Dekor i korallrött, med gulddekor av växtslingor. Undersidan med sigillmärke. Höjd 33,5 cm.

Lagningar till övre delen.

Utropspris
4 000 SEK