NATTLÅDA på lös benställning, barock, 1700-talets första hälft.

Fanerad med frukträ, valnöt, ebenholts mfl. träslag. Välvt lock. Låda i nederdelen. Svängda ben med fotkryss. Bredd 68, djup 43, höjd 98 cm Nyckel finns.

Konditionsrapport

Renoverad. Fanerskador. Låset löst. Draghandtag till lådan saknas.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Claes Andersson

    Claes Andersson

    claes.andersson@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 8 000 SEK

    Slutpris

    4 000
    381 EUR
    432 USD

    Budhistorik (3 bud)
    115 mar 18:524000SEK
    Acceptpris på 4 000 SEK uppnåddes
    213 mar 1:293000SEK
    18 mar 7:512800SEK