EINAR JOLIN, blandteknik, signerad och daterad juli 1935.

Enligt uppgift konstnärens hund Bobby. I. 33 x 24 cm.

Konditionsrapport

Ej examinerad ur ram, något missfärgad efter passepartout.

Följerätt
Ja

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Johan Jinnerot

    Johan Jinnerot
    Specialist äldre konst

    johan.jinnerot@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    3 200
    306 EUR
    347 USD

    Budhistorik (9 bud)
    317 mar 15:253200SEK
    117 mar 8:463000SEK
    3A17 mar 8:462900SEK