Svartlackerat med dekor i mässing. Glasade sidopartier samt lock. Tassfötter. Front med dekor av karyatider. Längd 45 cm, bredd 36 cm, höjd 31 cm. Nyckel finns.
Slitage. Märken. Insats saknas. Fanerskador. Senare dekordel.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.