Total vikt ca 54 g. Armband längd och bredd 19,5 x 1,5 cm. Säkerhetskedja av. Brosch ca 7 x 9 cm. Ring storlek ca 15,5 /48.
Slitage. Repor. Nagg. Anlupen. Åldersrelaterat slitage.