SLAGLÅSPISTOL, Charles Bauduin, 1700-talets slut.

Valnötsstock. Märkt C. Bauduin. Låsbleck samt varbygel med graverade växtmotiv. Laddstock i metall. Längd 21 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Skruvar saknas. Ej funktionstestad.

Utropspris
400 EUR