Förgyllt metallfodral, delvis med målade biskviplaketter. Träsockel, nyckel och pendel medföljer. Total längd 44, bredd 15, höjd 44 cm (inklusive sockel).
Smärre skador och slitage, delar saknas. Ej funktionstestad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.