BORDSPENDYL, omkring år 1900.

BORDSPENDYL, omkring år 1900.

Förgyllt metallfodral, delvis med målade biskviplaketter. Träsockel, nyckel och pendel medföljer. Total längd 44, bredd 15, höjd 44 cm (inklusive sockel).

Smärre skador och slitage, delar saknas. Ej funktionstestad.

Utropspris
8 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

162. Jesper Waldersten, "Vi vet inte var du bor", 2017.
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
28 000

ditt bud
Aktuellt bud:
28 000 SEK