MODELLSKEPP "af Chapman" signerad Bertil R Nyberg 2006
Stomme i trä. "40 kanoners Fregatten "af Chapman konstruktör och skeppsbyggare F H af Chapman Bygg och konstruerad 1789-1803" Längd 101 cm. Höjd 83 cm. Bredd ca 15 cm.
Obetydligt ytslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.