OLE LYNGGAARD, CHARLOTTE LYNGGAARD, Guldlås blomma med två pärlcollier.

Lås 18K guld, stämplat Ole L 750, CL, med två briljantslipade diamanter ca 0,03 ct styck. Lås diameter ca 15 mm. Diameter odlade pärlor ca 7-8 mm. Längder ca 40 respektive 90 cm. Totalvikt 93 gram. Etui Ole Lynggaard medföljer

Konditionsrapport

Bruksslitage.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L15

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Fredrik Karlsson

    Fredrik Karlsson
    Gemmolog, värderare

    fredrik.karlsson@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 7 000 SEK

    Slutpris

    12 591
    1 202 EUR
    1 356 USD

    Budhistorik (26 bud)
    417 apr 18:2212591SEK
    717 apr 18:2012091SEK
    4A17 apr 18:2012000SEK
    Acceptpris på 6 000 SEK uppnåddes