SPEGEL MED KONSOLBORD, empirestil, tidigt 1900-tal.

Förgylld och bronserad. Bordet med marmorskiva. Bordets bredd 77, djup 40, höjd 54, spegeln 196 x 82 cm.

Smärre skador och slitage, dekorbortfall, maskstungen, torrsprickor. Skivan med obetydliga nagg och repor.

Utropspris
5 000 SEK