Bordspendyl, troligen Frankrike, 1800-talets mitt.

Fodral av målat trä med brännförgyllda detaljer av brons samt dekor med pärlemoinlägg. Bredd 26,5. Djup 14. Höjd 49,5 cm. Nyckel finns.

Ej funktionstestad. Ej genomgången. Pendel finns. Slitage. Delar saknas.

Utropspris
4 000 SEK