BORDSPENDYL, Louis XVI-stil, tidigt 1900-tal.

Urfodral av marmor och mässing, emaljerad urtavla. Nyckel och pendel medföljer. Bredd 21, djup 10, höjd 42 cm. Nyckel finns.

Smärre skador och slitage, nagg, glas framför urtavla saknas. Ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK