BORDSGARNITYR, 3 delar, Louis XVI-stil, Callebot, Paris, Frankrike, 1800-talets senare del.

Bronserad vitmetall med målade sevresimiterande porslinsinläggningar. Bordspendyl krönt med fåglar. Bredd 32, djup 12, höjd 46 cm. Kandelabrar för två ljus vardera. Bredd 20, höjd 28 cm. Pendel medföljer.

Ej funktionstestad. Kandelabrar med skador samt lagningar. Slitage. Nyckel saknas.

Utropspris
5 000 SEK