SYBORD, Art Deco, 1920 / 30-tal.

Bordet är delvis fanerat med valnöt på fot av björk, rund form med utvikbar skiva och underliggande fack. Diameter 54,5, höjd 62 cm.

Renoverat med smärre lagningar. Smärre slitage och skador, foten något lös. Nyckel saknas.

Utropspris
4 000 SEK